Konya ve İlçeleri 31 Mart 2019 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2019 Canlı Yerel Seçim Sonuçları

Konya ve ilçeleri dakika canlı sonuçları.31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri oy verme işlemi 17.00’de sona erdi. Açılan sandıklarda oy sayma işlemi başladı. Oy oranları ne durumda,hangi parti önde?

Seçmenler, “Büyükşehir Belediye Başkanı”, “Belediye Başkanı”, “Belediye Meclis Üyeliği” ile “Muhtarlık ve ihtiyar heyeti” için oy kullanacak.

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SEÇİM SONUÇLARI

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Uğur İbrahim Altay, 31 Mart seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre çok büyük bir oy farkıyla yeniden Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildi.

MHP 4 İLÇE KAZANDI

AK Parti ile birlikte ittifaka imza atan MHP ise 31 Mart seçimlerinde 4 ilçe belediyesi kazandı. Akören, Doğanhisar, Emirgazi, Halkapınar ilçelerinde MHP’nin adayları kazanan isimler .

CHP BİR BAŞKAN ÇIKARDI

Konya’da CHP’nin başkan çıkardığı tek ilçe ise Tuzlukçu oldu.

Akören ilçesinde belediye başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, Cumhur İttifakı MHP adayı İsmail Arslan kazandı.

Derbent ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Hüseyin Ayten kazandı.

Yalıhüyük ilçesinde belediye başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı Hasan Koçer kazandı.

Hüyük‘te AK Parti adayı Mehmet Çiğdem kazandı

Doğanhisar ilçesinde belediye başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, MHP adayı İhsan Öztoklu kazandı.

Altınekin ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Muharrem Dere kazandı.

Selçuklu ilçesinde belediye başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı Ahmet Pekyatırmacı kazandı.

Çeltik ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Ali Meşe kazandı.

Meram ilçesinde belediye başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı Mustafa Kavuş kazandı.

Karatay ilçesinde belediye başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı Hasan Kılca kazandı

Bozkır ilçesinde belediye başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı Sadettin Saygı kazandı.

Halkapınar ilçesinde belediye başkanlığını MHP adayı Mehmet Bakkal kazandı.

Ahırlı ilçesinde belediye başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı İsa Akgül kazandı.

Derebucak ilçesinde belediye başkanlığını, AK Parti adayı Ahmet Kısa kazandı.

Çumra ilçesinde belediye başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı Halit Oflaz kazandı.

Emirgazi ilçesinde belediye başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, MHP adayı Nurişen Koçak kazandı.

Beyşehir ilçesinde belediye başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, bağımsız aday eski MHP’li Adil Bayındır kazandı.

Ilgın ilçesinde belediye başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, Ak Parti adayı Yalçın Ertaş kazandı.

Tuzlukçu Belediye Başkanlığını resmi olmayan sonuçlara göre, CHP Adayı Nurettin Akbuğa kazandı.

Ereğli ilçesinde kesin olmayan sonuçlara göre bağımsız aday Hüseyin Oprukçu seçimi kazandı.

Güneysınır İlçesinde seçimi kazanan isim Cumhur İttifakı AK Parti Adayı Ahmet Demir oldu.

Cihanbeyli İlçesinde yerel seçimi AK Parti adayı Mehmet Kale kazandı

İlçesinde 31 Mart seçimlerinin galibi Cumhur İttifakı AK Parti adayı Mehmet Badem oldu. 

Akşehir Belediye başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Salih Akkaya kazandı.

Resmi olmayan sonuçlara göre 78 ilde belediye başkanlığını kazanan partiler ile seçim bölgelerindeki eski sonuçlar şöyle:

İLLER KAZANAN ADAY PARTİ ESKİ BAŞKAN PARTİ

01 Adana Zeydan Karalar CHP (M.İ.) Hüseyin Sözlü MHP
02 Adıyaman Süleyman Kılınç AK PARTİ Fehmi Hüsrev kutlu AK PARTİ
03 Afyon Mehmet Zeybek AK PARTİ Burhanettin Çoban AK PARTİ
04 Ağrı Savcı Sayan AK PARTİ (C.İ.) Sırrı Sakik DBP (KAYYUM)
05 Amasya Mehmet Sarı MHP Cafer Özdemir AK PARTİ
06 Ankara Mansur Yavaş CHP (M.İ.) İbrahim Melih Gökçek AK PARTİ
07 Antalya Muhittin Böcek CHP (M.İ) M.Menderes Türel AK PARTİ
08 Artvin Demirhan Elçin CHP (M.İ.) Mehmet Kocatepe AK PARTİ
09 Aydın Özlem Çerçioğlu CHP (M.İ.) Özlem Çerçioğlu CHP
10 Balıkesir Yücel Yılmaz AK Parti (C.İ.) Ahmet Edip Uğur AK PARTİ
11 Bilecik Semih Şahin CHP (M.İ.) Selim Yağcı AK PARTİ
12 Bingöl Erdal Arıkan AK PARTİ Yücel Barakazı AK PARTİ
13 Bitlis Nesrullah Tanğlay AK PARTİ (C.İ.) Hüseyin Olan DBP (KAYYUM)
14 Bolu Tanju Özcan CHP (M.İ.) Alaaddin Yılmaz AK PARTİ
15 Burdur Ali Orkun Ercengiz CHP (M.İ.) Ali Orkun Ercengiz CHP
16 Alinur Aktaş AK Parti (C.İ.) Recep Altepe AK PARTİ
17 Çanakkale Ülgür Gökhan CHP (M.İ.) Ülgür Gökhan CHP
18 Çankırı İsmail Hakkı Esen MHP İrfan Dinç AK PARTİ
19 Çorum Halil İbrahim Aşgın AK PARTİ Muzaffer Külcü AK PARTİ
20 Denizli Osman Zolan AK PARTİ (C.İ.) Osman Zolan AK PARTİ
21 Diyarbakır Adnan Selçuk Mızraklı HDP Gültan Kışanak DBP (KAYYUM)
22 Edirne Recep Gürkan CHP (M.İ.) Recep Gürkan CHP
23 Elazığ Şahin Şerifoğulları AK PARTİ Mücahit Yanılmaz AK PARTİ
24 Erzincan Bekir Aksun MHP Cemalettin Başsoy AK PARTİ
25 Erzurum Mehmet Sekmen AK PARTİ (C.İ.) Mehmet Sekmen AK PARTİ
26 Eskişehir Yılmaz Büyükerşen CHP (M.İ.) Yılmaz Büyükerşen CHP
27 Gaziantep Fatma Şahin AK PARTİ (C.İ.) Fatma Şahin AK PARTİ
28 Giresun . Kerim Aksu CHP
29 Gümüşhane Ercan Çimen AK PARTİ Ercan Çimen AK PARTİ
30 Hakkari Cihan Karaman HDP Dilek Hatipoğlu BDP (KAYYUM)
31 Hatay Lütfü Savaş CHP (M.İ.) Lütfü Savaş CHP
32 Isparta Şükrü Başdeğirmen AK PARTİ Yusuf Ziya Günaydın MHP
33 İçel (Mersin) Vahap Seçer CHP Burhanettin Kocamaz MHP
34 İstanbul Ekrem CHP Mevlüt Uysal AK PARTİ
35 İzmir M.Tunç Soyer CHP (M.İ.) Aziz Kocaoğlu CHP
36 Kars Ayhan Bilgen HDP Murtaza Karaçanta MHP
37 Kastamonu Rahmi Galip Vidinlioğlu MHP Tahsin Babaş AK PARTİ
38 Kayseri Memduh Büyükkılıç AK PARTİ (C.İ) Mehmet Özhaseki AK PARTİ
39 Kırklareli Mehmet Siyam Kesimoğlu CHP
40 Kırşehir Selahattin Ekicioğlu CHP (M.İ.) Yaşar Bahçeci AK PARTİ
41 Kocaeli Tahir Büyükakın AK PARTİ (C.İ.) İbrahim Karaosmanoğlu AK PARTİ
42 Konya Uğur İbrahim Altay AK PARTİ (C.İ.) Tahir Akyürek AK PARTİ
43 Kütahya Alim Işık MHP Kamil Saraçoğlu AK PARTİ
44 Malatya Selahattin Gürkan AK PARTİ (C.İ.) Ahmet Çakır AK PARTİ
45 Manisa Cengiz Ergün MHP (C.İ.) Cengiz Ergün MHP
46 K.Maraş Hayrettin Güngör AK PARTİ (C.İ.) Fatih Mehmet Erkoç AK PARTİ
47 Mardin Ahmet Türk HDP Ahmet Türk BAĞIMSIZ
48 Muğla Osman Gürün CHP (M.İ.) Osman Gürün CHP
49 Muş Feyat Asya AK PARTİ (C.İ.) Feyat Asya AK PARTİ
50 Nevşehir Rasim Arı AK PARTİ Hasan Ünver AK PARTİ
51 Niğde Emrah Özdemir AK PARTİ Faruk Akdoğan AK PARTİ
52 Ordu Mehmet Hilmi Güler AK PARTİ (C.İ.) Enver Yılmaz AK PARTİ
53 Rize Rahmi Metin AK PARTİ (C.İ.) Reşat Kasap AK PARTİ
54 Sakarya Ekrem Yüce AK PARTİ (C.İ.) Zeki Toçoğlu AK PARTİ
55 Samsun Mustafa Demir AK PARTİ (C.İ.) Yusuf Ziya Yılmaz AK PARTİ
56 Siirt Berivan Helen Işık HDP Tuncer Bakırhan DBP (KAYYUM)
57 Sinop Barış Ayhan CHP (M.İ.) Baki Ergül CHP
58 Sivas Hilmi Bilgin AK PARTİ Sami Aydın AK PARTİ
59 Tekirdağ Kadir Albayrak CHP (M.İ.) Kadir Albayrak CHP
60 Tokat Eyüp Eroğlu AK PARTİ Eyüp Eroğlu AK PARTİ
61 Trabzon Murat Zorloğlu AK PARTİ (C.İ.) Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu AK PARTİ
62 Tunceli Fatih Mehmet Maçoğlu TKP Mehmet Ali Bul DBP (KAYYUM)
63 Şanlıurfa Zeynel Abidin Beyazgül AK PARTİ (C.İ.) Celalettin Güvenç AK PARTİ
64 Uşak Mehmet Çakın AK PARTİ Nurullah Çahan AK PARTİ
65 Van Bedia Özgökçe Ertan HDP Bekir Kaya DBP (KAYYUM)
66 Yozgat Celal Köse AK PARTİ Kazım Arslan AK PARTİ
67 Zonguldak Ömer Selim Alan AK PARTİ Muharrem Akdemir CHP
68 Aksaray Evren Dinçer AK PARTİ Haluk Şahin Yazgı AK PARTİ
69 Bayburt Hükmü Pekmezci MHP Mete Memiş AK PARTİ
70 Karaman Savaş Kalaycı MHP Ertuğrul Çalışkan AK PARTİ
71 Kırıkkale Mehmet Saygılı AK PARTİ Mehmet Saygılı AK PARTİ
72 Batman Mehmet Demir HDP Sabri Özdemir DBP (KAYYUM)
73 Şırnak Mehmet Yarka AK PARTİ (C.İ.) Serhat Kadırhan DBP (KAYYUM)
74 Bartın Cemal Akın MHP Cemal Akın MHP
75 Ardahan Faruk Demir CHP Faruk Köksoy AK PARTİ
76 Iğdır İsa Yaşar Tezel MHP (C.İ.) Murat Yikit DBP (KAYYUM)
77 Yalova Vefa Salman CHP (M.İ.) Vefa Salman CHP
78 Karabük Rafet Vergili MHP Rafet Vergili MHP
79 Kilis Mehmet Abdi Bulut AK PARTİ Hasan Kara AK PARTİ
80 Osmaniye Kadir Kara MHP (C.İ.) Kadir kara MHP
81 Düzce Faruk Özlü AK PARTİ Mehmet Keleş AK PARTİ